User:Maned Vixen/sandbox/AU/1934
Qualification[edit]
Group stage[edit]
Group 1[edit]
Pos | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GR | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Italy | 3 | 2 | 1 | 0 | 12 | 5 | 2.400 | 5 | Advance to the knockout stage |
2 | Burgundy (H) | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 5 | 2.000 | 5 | |
3 | Brazil | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 6 | 1.167 | 2 | |
4 | Louisiana | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 16 | 0.188 | 0 |
Burgundy | 3–1 | Brazil |
---|---|---|
Grimmonprez 7' Wels 26' (pen.) Van Nellen 31' |
Report | Leônidas 56' |
Group 2[edit]
Pos | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GR | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sweden | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 5 | 1.600 | 4 | Advance to the knockout stage |
2 | Germany | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 5 | 1.400 | 4 | |
3 | Argentina | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 6 | 1.167 | 4 | |
4 | Navarre | 3 | 0 | 0 | 3 | 5 | 11 | 0.455 | 0 |
Source: FIFA
Sweden | 4–1 | Navarre |
---|---|---|
E. Andersson 7' Åström 18' Grönlund 39' Gustavsson 56' |
Report | Iraragorri 34' |
Group 3[edit]
Pos | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GR | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Austria | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | 2.333 | 5 | Advance to the knockout stage |
2 | Egypt | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 7 | 1.000 | 3 | |
3 | Hungary | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 7 | 0.857 | 2 | |
4 | Uruguay | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | 0.500 | 2 |
Source: FIFA
Group 4[edit]
Pos | Team | Pld | W | D | L | GF | GA | GR | Pts | Qualification |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bohemia | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 5 | 2.000 | 5 | Advance to the knockout stage |
2 | France | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 1.000 | 3 | |
3 | Swabia | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 7 | 0.714 | 2 | |
4 | Peru | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 10 | 0.700 | 2 |
Source: FIFA
Knockout stage[edit]
Quarter-finals | Semi-finals | Final | ||||||||
9 June – Brussels | ||||||||||
Italy | 3 | |||||||||
13 June – Amsterdam | ||||||||||
Germany | 2 | |||||||||
Italy | 1 | |||||||||
9 June – Antwerp | ||||||||||
Austria | 0 | |||||||||
Austria (aet) | 3 | |||||||||
17 June – Antwerp | ||||||||||
France | 2 | |||||||||
Italy | 0 | |||||||||
9 June – Amsterdam | ||||||||||
Bohemia | 1 | |||||||||
Sweden | 2 | |||||||||
13 June – Brussels | ||||||||||
Burgundy | 5 | |||||||||
Burgundy | 1 | |||||||||
9 June – Liège | ||||||||||
Bohemia | 2 | Third place | ||||||||
Bohemia | 3 | |||||||||
16 June – Nancy | ||||||||||
Egypt | 1 | |||||||||
Burgundy | 3 | |||||||||
Austria | 2 | |||||||||
Quarterfinals[edit]
Sweden | 2–5 | Burgundy |
---|---|---|
Keller 28' Gustavsson 87' |
Report | Voorhoof 18' Braine 40' Bakhuys 57', 74' Van Heel 80' |
Semifinals[edit]
Third place play-off[edit]
Final[edit]
|
|
|
Assistant referees:
|
Match rules
|